Rychlá pomoc na zánět močového měchýře

rychlá pomoc na zánět močového měchýře

Infekce močových cest může mít poměrně rychlý nástup, který může trvat jen v řádu několika hodin. A jelikož může přijít v úplně tu nejméně vhodnou chvíli, je pochopitelné, že hledáte efektivní řešení, které by vám mohlo pomoci s ní zatočit. Jak na to?

Trápí vás tlak v podbřišku, časté nutkání na močení, pálení a řezání? Pak může jít o zánět močového měchýře! Jak si s ním ale poradit? A ideálně rychle?

Hydratace

Klíčem k úspěchu je hydratace. V nejlepším možném případě kombinujte čistou vodu a teplý čaj, který udělá vašemu tělu velmi dobře. Také může přicházet v úvahu kvalitní masový vývar se zeleninou, který kromě tekutin pomůže doplnit důležité živiny.

Když to přijde, jděte

Odkládáte močení z obavy, že vás to bude zase řezat a pálit? I když vaši obavu velmi dobře chápeme, je značně kontraproduktivní. V plném měchýři se totiž může strhnout pořádná mela. Aby se patogeny rychle vyplavily z těla pryč, jakmile se vám začne chtít na malou, všeho nechte a běže!

zánět močového měchýře pomoc

Posílení imunity

K zánětu došlo s velkou pravděpodobností proto, že máte oslabenou imunitu. V takové chvíli je tedy vhodné sáhnout po větším množství vitamínu C, po probiotikách a spoustě zdravých potravin, které vám pomohou dostat imunitu zpět do nejlepší kondice.

Dobrá hygiena

Na toaletě se utíráme tak, aby se nečistoty z vaginální a anální oblasti nedostaly tam, kam nemají. Také ale choďte po styku pro jistotu močit. Během koupání určitě používejte šetrné mycí prostředky.

A co dál?

Sáhnout můžete i po vícesložkovém přírodním doplňku stravy na podporu normálního stavu močových cest s obsahem zlatobýlu, přesličky rolní, kopřivy dvoudomé, medvědice lékařské, klikvy velkoplodé a D-manózy. V případě, že se ale situace ani během pár dní nezklidní, vyhledejte lékaře.

Přejít nahoru