Co znamená bolest močového měchýře a co pomůže?

bolest močového měchýře

Bolest močového měchýře rozhodně není normální, proto se ji nevyplatí ignorovat. Výhodou takového postupu je to, že se jí co nejdříve zbavíte. Co se za ní ale může skrývat?

Každým druhem bolesti dává tělo signál, že se v něm odehrává něco neobvyklého. Než si tedy zobnete prášek na její tlumení, zkuste se zamyslet nad tím, zda jste v poslední době na sobě nepozorovali i nějaké další příznaky, které by mohly odkazovat na to, že vaše tělo potřebuje větší pozornost. A to se týká i bolesti močového měchýře.

Příčiny bolesti močového měchýře

bolest močového měchýře příčiny

Bolest měchýře po vyprázdnění

Bolest měchýře po vyprázdnění muže u mužů poukazovat na potíže s nezhoubně zvětšenou prostatou, která má tendenci na sebe začít upozorňovat ve zralém věku. Pokud se tedy s něčím takovým setkáte a ještě zaznamenáte přerušovaný proud moči a problém s častým močením, pak byste měli v brzké době navštívit svého urologa a absolvovat u něj prevenci.

Cystitida

Cystitida je název pro chronický zánět močového měchýře. Celkem běžně ji způsobuje bakteriální infekce. Objevit se ale může i po užití některých léků a při léčbě rakoviny. (Speciálně, pokud musíte podstoupit radiační terapii.) Problematická dále může být i nedostatečná intimní hygiena nebo časté střídání sexuálních partnerů.

Zánět močových cest

Pocit nepohodlí během močení a po něm může dále poukazovat na právě probíhající infekci močových cest. Tyto záněty jsou poměrně běžné například v těhotenství. Ženy na ně mohou trpět i v dalších životních stádiích, protože mají kratší močovou trubici. (A jelikož zvýšené riziko potíží hrozí po styku, doporučuje se jít bezprostředně po něm vykonat malou potřebu, která může riziko zánětu trochu snížit.)

U mužů se zvyšuje riziko zánětu močových cest spolu s věkem. Když kvůli zvětšené prostatě nedojde k dostatečnému vyprázdnění měchýře, může se to odrazit na tom, že záněty močového ústrojí začnou být o něco častější.

Rakovina močového měchýře

V hodně vzácných případech může být za bolestí močového měchýře i něco skutečně vážného, například rakovina. Mezi její hlavní příznaky kromě bolesti měchýře patří i krev v moči, bolest v bederní části zad, postupně se zhoršující schopnost vyprázdnit močový měchýř a časté nutkání na močení.

Co pomůže při zánětech močových cest?

V průběhu zánětu močových cest, který vám může pro větší jistotu potvrdit lékař, můžete vyzkoušet dlouhodobé užívání přírodního prostředku na podporu normálního stavu močových cest, který obsahuje bylinky a další látky přírodního původu.

Ve složení takového doplňku hledejte tyto látky:

Tyto bylinky podporují vylučování tekutin z těla, podporují normální stav ledvin a močového ústrojí, podporují normální stav prostaty a mnoho dalších, takže se určitě vyplatí dát jim šanci.

Přejít nahoru